Otázky a odpovede

Zoznam otázok

Otázka od: Lenka Ilkovičová - 9. október 2019
Dobrý deň, patria do kontajnerov na plasty aj rôzne obalové fólie (obaly od potravín, sladkostí) a igelitové vrecká? Mohli by ste trochu ujasniť situáciu ohľadne triedenia odpadov, napr. zverejniť na vašej stránke článok o triedení odpadu, ide bude bližšie uvedené, aký všetok odpad je/nie je možné triediť a do ktorých kontajnerov patrí? Mnohí ľudia netriedia odpad, lebo nevedia ako a mnohí trieda nesprávne. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň

Do plastových nádob je potrebné vhadzovať PET fľaše, obaly z drogérie, kelímky od jogurtov, všetky plastové obaly(zo zeleniny, ovocia a iné), fóliu (farebnú a číru, igelitové tašky, NIE mikroténové sáčky), všetky nápojové kartóny (tetrapak - od mlieka a džúsov) . Všetky obaly je potrebné vhadzovať čisté, tetrapak preplachnutý.
V meste St. Ľubovňa sa priebežne prelepujú nálepky na kontajnery, kde je to bližšie špecifikované. Na našej stránke je aj letáčik ohľadne triedeného zberu.

www.ekos-sl.sk/resources/File/separovany-zber.pdf

Kyšeľová, ref.OH

Otázka od: Miroslava Duľová - 23. august 2019
Dobrý deň , chcem sa spýtať, zabudli sme dnes vyložiť plasty pred dom a zmeskali sme ich odvoz. Je mozne priniest osobne ku vám plasty? Plati sa za to? Do plastov môžeme dať aj polystiren? Dakujem za odpoved. Prajem pekny den.

Odpoveď: Dobrý deň.
Plasty je možné priniesť na zberný dvor Ekosu osobne v pracovných dňoch od 7:00 do 14: 00 hod v piatok do 16 :00 hod. Je to bezplatné. V prípade polystirénu je potrebné aby nebol zmiešaný s plastom. Najlepšou alternatívou by bolo ak by bol osobitne uložený.

Otázka od: Simona Kulangová - 24. júl 2019
Recykluje mesto Stará Ľubovňa okrem PET fliaš aj iný plast? Vďaka.

Odpoveď: V Starej Ľubovni je možné triediť okrem PET fliaš aj plast drogériový, fóliu, plastové obaly (kelimky) od jogurtov a pod.